Покроковий план

Покроковий план

Відкриття нового загону Royal Rangers може бути захоплюючим часом. Для церковних служителів, які розуміють цінність програми та її потенційний вплив на життя хлопчиків та дівчаток, запуск програми Royal Ranger може стати підбадьорливим досвідом мрій та формування бачення всіх чудових речей, які Бог зробить у Вашій церкві та програмі. Але, як і в будь-якій новій справі, успіх Вашого нового загону значною мірою залежатиме від основ, які Ви заклали в ті перші дні планування та підготовки. Дуже часто, чудові ідеї та захоплюючі плани згодом відпадають, головним чином через невідповідну підготовку на самому початку. Для того, щоб гарантувати, що Ваша програма розпочнеться, та буде міцною опорою, розгляньте наступний процес запуску Вашої програми.

КРОК 1: НАВЧАТИСЯ

Прийміть рішення та пройдіть семінар Введення в Royal Rangers. Для цього зв’яжіться з вашим регіональним командиром.

Почніть з вивчення всього, що можете про Royal Rangers – його місію та мету, цілі, структуру та навчальну програму. Вивчіть різні варіанти, які програма надає при виборі форми, термінології керівництва, планування та діяльності. Переконайтеся, що Ви розумієте мету та завдання програми та методи, які Royal Rangers використовує для досягнення цих цілей. Потім розгляньте, як ці цілі співвідносяться з цілями Вашої церкви, і визначте, де Ваша програма Royal Rangers вміститься в рамках служінь у Вашій церкві.

Не забудьте залучити Пастора до цього процесу навчання та вивчення, щоб забезпечити Вашій програмі гарний процес інтеграції з іншими служіннями Вашої церкви. Ваш Пастор є головним хранителем бачення та місії Вашої церкви і його слід добре інформувати про Ваш прогрес у відкритті цього служіння.

КРОК 2: ЗНАЙТИ КОМАНДУ

Далі розпочніть процес залучення лідерів та формування лідерської команди. Окиньте поглядом людей в церкві. Рекламуйте та пояснюйте програму. Визначте параметри для лідерів, включаючи те, що потрібно, як їх підтримуватимуть та доступні їм ресурси для забезпечення їхнього успіху. Якщо потенційні лідери вагаються приймати відкриті або довгострокові зобов’язання, попросіть короткострокові зобов’язання, наприклад, 3-6 місяців, після чого лідери зможуть вільно вийти, не зазнаючи тиску. Частіше за все, коли лідери залучаються і переконуються у цінності програми та отримують задоволення від того, що роблять, вони захочуть не дотримуватися своїх початкових зобов’язань. Інформацію про керівні посади в Royal Rangers, обов’язки та відповідальність кожного з них можна знайти в “Керівництві лідерів Royal Rangers”.

КРОК 3: ОБЛАДНАННЯ

Проведіть інформаційну зустріч та зорієнтуйте Ваших новобранців. Зберіть свою команду на час навчання та формування кругозору. Поділіться з ними інформацією, яку Ви зібрали за час власного навчання. Поясніть місію та мету програми та роль кожного керівника у виконанні цієї місії. Зосередьтеся на прищепленні свого бачення та заохоченні команди побачити можливості всього, що Бог може зробити, щоб вплинути на Вашу церкву та громаду за допомогою Вашої програми Royal Rangers. Будьте обережні, щоб не перенавантажити нових лідерів занадто великою кількістю інформації на початку процесу. Нехай процес навчання відбуватиметься поступово за допомогою декількох зустрічей та навчальних заходів. Потрейтесь проводити зустрічі для дітей.

КРОК 4: ПЛАН

Визначте місію та цілі програми Royal Rangers у світлі загальних цілей програми. Зробіть програму Royal Rangers ВАШОЮ програмою, що відповідає ролі, визначеній для неї Вашим церковним керівництвом. Одного разу визначившись, Ваша місія та цілі слугуватимуть еталоном, за яким буде вимірюватися все, що робить Ваша програма. Чітко визначте, для чого Ви існуєте, що ти намагаєтесь здійснити, і як плануєте дістатись мети. Сплануйте програму першої чверті для всіх груп. Визначте, як Ви будете просувати свою програму, інформуючи батьків та громаду про постійний прогрес та майбутні події.

КРОК 5: РЕСУРС

Визначте та зберіть ресурси, необхідні для підтримки Вашої програми – навчальний план, уніформа, спорядження, рекламні матеріали тощо. Перегляньте кожен ресурс, щоб дізнатись, як його найкраще використовувати у Вашій програмі.

КРОК 6: РЕКЛАМА

Кричіть гучно! Нехай світ знає про Ваше існування! Шукайте шляхи, як поінформувати Вашу церкву та громаду про Вашу програму, її цінність та переваги. Визначте свою цільову аудиторію та адаптуйте свою ппрозентацію, щоб її зацікавити. Окресліть свою місію та цілі чіткими та простими способами. Просувайте з ентузіазмом та захопленням. Наголосіть на веселощах, які матимуть діти, на заходах, якими вони будуть насолоджуватися, на нових дружніх стосунках, які вони створять, на способах взаємодії батьків із своїми дітьми, на перевагах учнівства для конкретних дітей тощо.

На цьому етапі є можливість провести стартову інформаційну зустріч для батьків, дітей та керівників служіння у Вашій церкві, щоб допомогти всім зрозуміти цілі та завдання програми, а також те, як буде виглядати ваш загін. Будьте готові відповісти на запитання щодо витрат на програму, часу та місця проведення зборів, форми, діяльності та методів роботи цього служіння у співпраці з іншими служіннями в церкві, оскільки ця інформація буде дуже цінною для всіх, хто бере участь.

КРОК 7: ЗАПУСК

Почніть свою програму, виходячи із запланованих Вами планів. Переконайтеся, що Ваша перша зустріч – це дуже хороший досвід для всіх, хто бере участь. Включіть можливості для всіх, щоб познайомитись один з одним, і дайте чітке бачення того, куди йде загін. За необхідності Вам допоможе запропонований путівник для перших трьох зустрічей.

КРОК 8: НЕ ЗУПИНЯЙТЕСЬ

Коли Ваша програма буде запущена не зупиняйтесь, продовжуйте заохочувати своїх лідерів постійно малюючи перед ними бачення, яке ви всі поділяєте. Розширюйте свої знання та розвивайте лідерські навички, відвідуючи регіональні та національні заходи з навчання лідерства. Інформацію про ці події можна отримати, зв’язавшись із керівництвом регіону або національним представництвом Royal Rangers. Налагоджуйте зв’язки з сусідніми загонами, регулярно беручи участь у регіональних заходах. Налаштуйте процес зворотного зв’язку, оцінки та коригування, щоб забезпечити ефективність Вашої програми на довгий час.

РЕЗЮМЕ

 1. НАВЧАТИСЯ – пройдіть семінар Введення в Royal Rangers.
 2. ЗНАЙТИ КОМАНДУ – створіть свою команду і розкрийте бачення свого служіння.
 3. ОБЛАДНАННЯ – підготуйте свою команду до успіху, переконавшись, що всі розуміють мету програми та їх роль у досягненні Ваших цілей.
 4. ПЛАН – прийміть основні рішення, які визначатимуть деталі Вашої програми.
  • логістика – які групи ми матимемо, коли і де ми зустрічатимемось тощо?
  • імідж – як ми будемо виглядати? (форма, нагороди та визнання)
  • діяльність – що ми будемо робити під час зустрічей і не тільки?
  • бюджет – чи впливає фінансування на будь-яке з цих рішень?
 5. РЕСУРС – зберіть матеріали, необхідні для успішного здійснення Вашої програми.
 6. РЕКЛАМА – нехай увесь світ знає, хто Ви, що Ви робите і чому це важливо.
 7. ЗАПУСК – почніть з потужного старту.
 8. НЕ ЗУПИНЯЙТЕСЬ – продовжуйте рухатись, навчаючи своїх лідерів та підтримуючи зв’язкок з іншими загонами для обміну ідеями.

Назад до ЯК РОЗПОЧАТИ